W jakiej technologii wyprodukowane są telebimy reklamowe?

W obecnym czasie, reklamy wyświetlane na telebimach, należą do jednych z częściej wykorzystywanych. Z pewnością wpływa na to fakt, że reklamy takie znajdują się często w pobliżu ruchliwych skrzyżowań, gdzie kontakt ma z nimi ogromna ilość pieszych oraz kierowców. Aby tak było, szczególną uwagę należy zwrócić na technologię, dzięki której działają dane telebimy.

Nowoczesna technologia – telebimy reklamowe

W obecnym czasie raczej rezygnuje się już ze stosowania wielkopowierzchniowych ekranów typu LCD, gdyż technologia ta wydaje się nie spełniać dobrze w takich rolach. Ekrany takie okazują się mieć szczególnie duże zapotrzebowanie na rzucie energii – pobierają dużą jej ilość nawet w trakcie wyświetlania całkowicie czarnej planszy. Z drugiej strony, niski kontrast takich ekranów nawet przy ich stosunkowo dużej jasności nie gwarantuje, że ekrany takie, wykorzystywane w roli telebimów, będą odpowiednio czytelne w każdych warunków. Wszystko to powoduje, że to właśnie technologia LED jest tą, dzięki której najczęściej działają telebimy – polecany producent tego typu ekranów wykorzystuje najczęściej taką właśnie technologie. Z jakimi zaletami związane jest wykorzystywanie ekranów LEDowych jako telebimów? Przede wszystkim, pozwalają one na osiągnięcie zdecydowanie ograniczonych wydatków na energię. Wszystko dzięki temu, że w przypadku takich właśnie ekranów, każdy piksel wyświetlanego obrazu wyposażony jest w swoje własne podświetlenie. Dzięki temu, w przypadku kiedy ekran taki wyświetlać będzie praktycznie w całości czarne pole, z niewielką grafiką, czy też z tekstem z białymi napisami, ilości zużywanej przez niego energii będą naprawdę ograniczone.

Wiele osób zwraca także uwagę na znacznie większy poziom kontrastu takich właśnie ekranów, co bezpośrednio przekłada się na wysoki poziom nasycenia barw. To z kolei będzie miało bezpośredni wpływ na to, ze krany takie zdecydowanie łatwiej przyciągać będą wzrok osób postronnych. Wszystko to powoduje, że w obecnym czasie większość telebimów to właśnie ekrany LED, a nie te LCD, które takich zalet nie posiadają. Korzystanie z reklam wielkopowierzchniowych, wykorzystując w tym celu ekrany, jest niezwykle popularne. Takie właśnie telebimy, mogą się wykazywać przede wszystkim szczególnym poziomem skuteczności w przyciąganiu uwagi osób postronnych. Aby tak było, należy się upewnić, że wykorzystywany telebim wykonany jest w odpowiednio nowoczesnej technologii, najlepiej tej led, która bezpośrednio związana jest z całym szeregiem niezwykle istotnych dla większości użytkowników zalet.

Po najlepsze telebimy zapraszamy na www.led-display.pl.