ocieplenie poddasza pianką

W jaki sposób wykonać izolację poddasza?

Każda izolacja cieplna powinna być dokładna i staranna – prawidłowe rozprowadzenie materiału izolacyjnego sprawi, że koszty ogrzewania domu zdecydowanie spadną. W jaki sposób uzyskać pożądaną, stuprocentową szczelność?

Ocieplenie pianką przebiega sprawnie

ocieplenie poddasza piankąRozwiązaniem o długiej już tradycji jest wykorzystanie wełny mineralnej, jednak wśród bardziej nowoczesnych materiałów budowlanych znajduje się pianka poliuretanowa, która sprawdza się przy ocieplaniu równie dobrze jak wełna. Ocieplenie poddasza poliuretanową pianką przebiega zawsze szybko, gdyż jej aplikacja jest niezwykle łatwa. To sprawia, że możemy w krótkim czasie wykonać naprawdę szczelną izolację. Wysoka izolacyjność termiczna pozwala nam na zmniejszenie kosztów ogrzewania nawet o 50%, co jest z pewnością zaletą dla osób, którym zależy na ekonomicznych rozwiązaniach. Co jeszcze sprawia, że ocieplenie poddasza poliuretanową pianką jest korzystniejsze niż zastosowanie wełny? Przede wszystkim to, iż pianka jest wyjątkowo lekka – dzięki temu nawet jej duże ilości praktycznie nie obciążają konstrukcji budynku, co musielibyśmy mieć na uwadze, wybierając wełnę mineralną. Ocieplenie poddasza poliuretanową pianką przebiega sprawnie także dlatego, że wśród charakterystycznych właściwości pianki wymienia się jej idealne przyleganie do podłoża.

ocieplenie poddasza piankąNie ma możliwości powstania jakichkolwiek nieszczelności czy obsunięć materiału. Jedno precyzyjne zastosowanie pianki sprawia, że nie istnieje żadna konieczność wykonania poprawek – ocieplenie poddasza poliuretanową pianką to opcja na długie lata. Pianka jest także wodoodporna – nie nasiąka wodą ani nie odkształca się. Charakteryzuje się także niepalnością – to niezwykle ważne, gdyż w razie wystąpienia pożaru zyskujemy pewność, że izolacja cieplna nie zapali się. Z pewnością ocieplenie poddasza poliuretanową pianką to opcja o wiele bardziej korzystna niż zastosowanie wełny mineralnej – o styropianie do ocieplania już chyba każdy zapomniał, gdyż to materiał, który nie ma zbytniej odporności na działanie wysokich temperatur. Jeżeli zdecydujemy się na ocieplenie poddasza poliuretanową pianką, ucieszy nas na pewno także to, że izolacja wykonana tym materiałem stanowi skuteczną barierę dla rozwoju grzybów oraz pleśni. Nie ma możliwości zawilgocenia pomieszczeń, dzięki niemu drewno zostaje w odpowiedni sposób zabezpieczone przed wodą, a elementy metalowe – przed rdzą.

Choć niektórzy uważają, że koszty ocieplenia poddasza poliuretanową pianką będą wyższe niż ocieplanie wełną – są w błędzie. Wbrew pozorom zastosowanie pianki nie podnosi znacząco kosztów prac przy ocieplaniu.