oryginalne projektowanie wnętrz w gdańsku

Projektowanie wnętrz industrialnych

Obecnie dużym zainteresowaniem cieszy się styl industrialny. Wprowadza on do wnętrza niesamowity klimat, chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się tworzyć chłodną i mało przyjazną atmosferę – to wszystko przez wykorzystanie materiałów i mebli w zimnych kolorach. Unikanie ciepłych barw w stylu industrialnym jest jednak błędem, o czym wiedzą naprawdę dobrzy architekci wnętrz.

Wnętrze w stylu industrialnym

oryginalne projektowanie wnętrz w gdańskuWystarczy spojrzeć na to, jak przebiega oryginalne projektowanie wnętrz w Gdańsku, aby dowiedzieć się, że ciepłe barwy są naprawdę pożądane i potrafią skutecznie przełamać chłód stali i szkła. W stylu industrialnym najlepiej prezentują się mieszkania w kamienicach. To dlatego, że posiadają wysokie sufity oraz duże okna, a to podstawowe wyznaczniki tego stylu. Bardzo ważne jest wykończenie obiektu – surowego betonu, cegły czy drewna nie trzeba ukrywać, wręcz przeciwnie, materiały te stanowią istotny element każdego gdańskiego projektu takiego industrialnego wnętrza. Warto jednak, aby takie ceglane ściany zostały starannie oczyszczone – dzięki temu będą prezentować się naprawdę korzystnie. W małych pomieszczeniach cegła może jednak przytłaczać, dlatego jest to rozwiązanie polecane przez gdańskich projektantów przede wszystkim do salonów. Jeśli w takim salonie mamy jeszcze kominek – to naprawdę wspaniale, gdyż wprowadzi on oczekiwane ciepło do domu.

oryginalne projektowanie wnętrz w gdańskuTak jak czerwone cegły przełamują chłód pomieszczenia, tak i płomienie widoczne z kominka będą robić dobre wrażenie. Istotne w projektowaniu wnętrz jest także dobranie odpowiedniego oświetlenia, nie chodzi tylko o rodzaj lampy – czy to będzie żyrandol czy może łysa żarówka, ale istotne jest to, jakie światło otrzymamy z takiej żarówki. Chłodna biel w tym wypadku odpada, najlepiej postawić na ciepłą barwę żarówki, co również wpłynie na przytulność pomieszczenia, a równocześnie nada mu charakteru. Ostatnia ważna kwestia w projektowaniu wnętrz industrialnych to dobór mebli. Tutaj nie musimy obawiać się odważnych kolorów, zwłaszcza czerwieni, taki może być na przykład komplet wypoczynkowy. Jest to odważne rozwiązanie, jednak w dobry sposób przełamuje chłód betonu czy stali.

Według gdańskich projektantów, dobrze sprawdzają się także drewniane meble celowo postarzane, ponieważ również są ciepłe i dają wrażenie przytulności. Projektanci wnętrz specjalizujący się w stylu industrialnym, mają w zanadrzu szereg pomysłów, które mogą sprawić, że pomieszczenie stanie się oryginalne i będzie posiadało interesujące walory estetyczne. Pod tym względem warto zaufać specjalistom.