Panele ogrodzeniowe – wady i zalety

Ogrodzenia panelowe można zobaczyć wszędzie. Ogradzają one domy jednorodzinne, osiedla zamknięte bloków, firmy, czy instytucje samorządowe. Z pewnością ich popularność nie wzięła się znikąd. Dobra reklama i fakt iż są dostępne w prawie każdym sklepie budowlanym jeszcze nie załatwiałby sprawy.

Panele ogrodzeniowe są chętnie kupowane

panele ogrodzeniowe Panele ogrodzeniowe od producenta muszą mieć jeszcze szereg zalet, by były chętnie kupowane. Przede wszystkim ogrodzenie panelowe jest nowoczesne. Dobra, elegancka estetyka sprawia, że pasują praktycznie do każdego budynku. Może to być tradycyjny dom, nowoczesny blok, budynek firmowy, usługowy, handlowy, czy nawet urzędowy. Panele ogrodzeniowe sprawdzą się wszędzie i zawsze będą dobrze wyglądać. Elegancki design odróżnia je od przestarzałych siatek leśnych, które odstraszają swoim widokiem, nie są to też dziwne ogrodzenia gabionowe, czy ponure ogrodzenia betonowe. Kolejną zaletą ogrodzeń panelowych jest fakt, iż nawet duży teren można nimi bardzo szybko ogrodzić. Najdłużej trwa przygotowanie fundamentu pod nie, czyli wykonanie wykopów pod betonową podmurówkę, w którą będą wsadzane metalowe słupki mocujące. Po tym procesie bierze się poszczególne przęsła ogrodzeniowe i stawia się wzdłuż fundamentów. Dla wzmocnienia łączenia stosowane są metalowe zapięcia ze śrubami po obu stronach słupka. To sprawia, że ogrodzenie panelowe jest nie do ruszenia. Nawet najsilniejszy wiatr go nie wygnie, a i uszkodzić je mechanicznie jest bardzo trudno.

panele ogrodzeniowe Trwałość ogrodzenia potwierdzają też testy odporności na warunki pogodowe. Słońce nie sprawi, że kolor wyblaknie, deszcz nie spowoduje korozji. Słońce nagrzewa ogrodzenie tak jak każdy metal, jednak nie jest ono parzące że nie daje się dotknąć, tak samo jak mróz nie sprawi, że będzie ono nienaturalnie zimne. Żadna temperatura nie sprawi, że ogrodzenie straci swoje właściwości. Ważne jest także to, że spokojnie można koło niego sadzić tuje, drzewa, krzewy. Siatka leśna pod ich wpływem często się wygina i traci swoje walory, a ogrodzenie panelowe jest na tyle sztywne i stabilne że mu to nie grozi. Warto wspomnieć także o wadzie ogrodzenia panelowego. Może to być fakt iż nie zapewnia nam ono izolacji akustycznej ani wizualnej. Jest ono ażurowe, prześwity są duże, więc bez roślin wszystko będzie widać na naszej działce.

Ogrodzenie nie zapewnia nam też ciszy, potrzebnej kiedy mieszkamy przy ruchliwej drodze czy blisko szkoły, sklepów, innych często odwiedzanych miejsc. Jednak zasadzając rośliny wokół ogrodzenia odgrodzimy się od sąsiadów, a i dźwięki będą mniej słyszalne.