lakiernia proszkowa

Nowoczesne lakiernie proszkowe

W ostatnim czasie na terenie Bydgoszczy znacznie rozwinął się przemysł. Powstało bardzo wiele przedsiębiorstw, które zajmują się obróbka metali. Wytwarzają blachy, obudowy, puszki i wiele innych wyrobów. Bardzo wielu klientów szuka jednak barwionych opakowań. Dlatego wraz z rozwojem firm, zajmujących się obróbką metali, powstało coraz więcej lakierni proszkowych.

Lakiernia i kontakt z klientem

lakiernia proszkowaNa zamówienie wykonują one bardzo trwałe, chroniące przed korozją powłoki, w dowolnym kolorze z ogólnej palety barw RAL. Lakiernie proszkowe są bardzo popularne. Wykorzystują bardzo trwały i wydajny proces, podczas którego powstają niezwykle mocne powierzchnie. W zależności od tego, jaki rodzaj stali chcemy pomalować, powinniśmy wybrać odpowiedni rodzaj proszku. Powłoki epoksydowe najczęściej są stosowane w przemyśle motoryzacyjnym, ponieważ posiadają znaczną odporność na uszkodzenia mechaniczne. Jeżeli malujemy elementy, które będą znajdowały się na zewnątrz, powinnyśmy użyć trwałych farb poliestrowych, które są odporne na działanie promieni słonecznych oraz innych czynników atmosferycznych. Do wnętrz znacznie częściej polecane są jednak powłoki epoksydowo – poliestrowe, które mają znacznie lepszą wytrzymałość na środki chemiczne. Są to tylko trzy podstawowe rodzaje proszków, które obrazują nam, jak wiele elementów możemy pokrywać tego rodzaju farbami. Jeżeli nie wiemy, na jaki tym powłoki się zdecydować, to wystarczy zadzwonić do przedsiębiorstwa i dopytać.

lakiernia proszkowaPraktycznie każda lakiernia proszkowa w Bydgoszczy posiada dział kontaktu z klientem, w którym uzyskamy szczegółowe informacje. Kiedy dobierzemy już proszek, często pada pytanie w jaki sposób można nim malować. Wszystko zaczyna się od oczyszczenia elementu, który następnie trafia do szczelnej komory lakierniczej. Z dysz wylatuje pył, który pokrywa nasz element. Cząsteczki farby są bowiem naładowane elektrostatycznie, dzięki temu w bardzo szczelny sposób otulają nawet najbardziej skomplikowane wyroby. Później element jest podgrzewany do odpowiednio wysokiej temperatury, następuje polimeryzacja, a podczas wychładzania powłoka twardnieje i na stałe przylega do elementu. W zależności od naszych preferencji i potrzeb, elementy malowane w lakierniach proszkowych mogą uzyskiwać różny efekt. Powstała powłoka może być matowa lub błyszcząca, dlatego tak chętnie korzystają z niej producenci metalowych balustrad lub ozdób.

Właściwie nie ma innego, bardziej efektywnego sposobu malowania stalowych i aluminiowych wyrobów, który będzie tak wydajny. Nic więc dziwnego, że właśnie z tej metody korzysta większość firm zajmujących się obróbką stali.