Nastrojowe oświetlenie w Twoim domu.

Kiedy przychodzi zima i przez większą część doby jest ciemno, wielkiego znaczenia nabiera światło w naszym domu. Nie tylko umożliwia nam wykonywanie zwykłych, codziennych czynności, ale też poprawia nam humor, który może być gorszy z powodu braku słońca. Skoro więc spędzamy tak dużą część roku w sztucznie oświetlonych pomieszczeniach, zadbajmy o to, żeby było to światło, które nam odpowiada. Nie za ciemne, ale też nie rażąco jasne. Dopasowane do funkcji danego pomieszczenia.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERATo, czy oświetlenie jest odpowiednie, zależy w równym stopniu od rodzaju żarówek, jak i od tego, gdzie są one umieszczone. Dzisiaj praktycznie wyszły już z użycia tradycyjne żarówki – ze względu na ich duże zużycie prądu i małą trwałość. Zastępują je świetlówki, halogeny i lampy LED. Każde z nich nadają się do innych zastosowań. Diody LED na przykład idealnie się sprawdzają w zastosowaniach dekoracyjnych.

Jak powinno wyglądać idealnie zaprojektowane oświetlenie, powiedzmy, salonu? Na pewno potrzebne jest główne źródło światła w postaci lampy sufitowe. Do każdego salonu dobierzemy żyrandol w odpowiednim stylu, ponieważ ich wybór jest przeogromny: nowoczesne i staroświeckie, awangardowe, ozdobne i minimalistyczne… – każdy znajdzie coś dla siebie i swojego salonu. Dobrym wyborem są lampy Italux. Firma ta oferuje zresztą nie tylko żyrandole, ale wiele innych artykułów oświetleniowych.

W salonie potrzebne będą też kinkiety i lampy podłogowe. Kinkiet dobrze sprawdza się w sytuacji, gdy na przykład oglądamy telewizję.

Lampy podłogowe są natomiast idealne do czytania czy robótek Często główne źródło światła, żyrandol, jest za słabe, żeby dobrze oświetlić strony książki.

Kiedy zastanawiamy się nad oświetleniem w naszym domu, weźmy pod uwagę nie tylko estetykę i wygodę. Poprzez wybór odpowiednich żarówek, możemy też obniżyć nasze rachunki za prąd i zadbać o środowisko!.