okno

Moskitiery – o ochronie przed owadami

Wielkimi krokami zbliża się sezon letni. Po wielu miesiącach męczącej zimy wiele osób cieszy się na perspektywę ciepłych dni. Lato to jednak nie tylko przyjemne słońce, wysoka temperatura, okres urlopów i wyjazdów wakacyjnych. Ta pora roku ma też swoja ciemną stronę – owady. Ich obecność szczególnie w nocy może dać się we znaki i skutecznie uprzykrzyć życie.

Do czego służy moskitiera?

muchaMoskitiera jest dobrym pomysłem, by poradzić sobie z problem latających żyjątek.  Moskitiera to osłona zazwyczaj tworzoną z nylonu, bawełny, poliestru lub polietylenu. Ma formę gęstej siatki. Montuje się ją w oknach, drzwiach, zawiesza nad łóżkiem. Można spotkać się też z przenośną moskitierą turystyczna, która doskonale sprawdzi się w podróży, szczególnie w tropiki, gdzie owady są nie tylko uciążliwe, ale też niebezpieczne. W Polskich warunkach popularne stają się moskitiery okienne i drzwiowe. Dzięki moskitierze można wietrzyć pomieszczenie bez obaw, że przedostaną się do niego insekty. Nie trzeba wybierać między duchotą a brzęczeniem komara. Istnieją moskitiery, które można łatwo zakupić w markecie i samemu zamontować. Lepszą szczelność i trwałość na lata można osiągać, korzystając z ofert profesjonalistów. Firmy, które mają w ofercie polecane moskitiery w Pruszkowie, często proponują także ich montaż. Podobnie jest w przypadku firm z innych rejonów Polski.

oknoMoskitiery ramowe można zamontować w sposób inwazyjny — użycie wiertarki lub bezinwazyjny, używając specjalnych zaczepów, mas lub taśm montażowych. Moskitiery montowane są na stałe lub sezonowo. Wiele z nich ma możliwość demontażu na czas zimowy i ponowne ich założenie w ciepłym sezonie. Trzeba pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji i czyszczeniu tego typu osłon. W przypadku moskitiery istotna jest solidność siatki, ale też konstrukcja, która tę siatkę zabezpiecza. Idealnym materiałem do tego jest aluminium, ponieważ charakteryzuje się wysoką trwałością. Jednym typów moskitier są plisowane. Łatwo jest je przechowywać, dobrze sprawdzają się w przypadku drzwi lub okien przesuwnych – nie ograniczają ich użytkowania. Moskitiera jest doskonałym rozwiązaniem do zastosowania latem. Umożliwia cieszenie się przewiewem i czystym powietrzem nawet w upalne, dni bez ryzyka przedostania się owadów do pomieszczenia.

Nie trzeba wybierać między spokojem a upałem. Warto montować moskitiery szczególnie w wiejskich domach. Okolica gospodarstw rolnych może zwiększać występowanie owadów. Założenie takiej osłony w mieście także może polepszyć komfort codziennego życia. Latem owady pojawiają się przecież, w różnym stopniu, ale jednak wszędzie.