Prace przy aucie

Jakie usługi oferują malarnie proszkowe?

Metalowe przedmioty zabezpiecza się przed korozją, pokrywając je warstwą lakieru. Dzięki temu zawarte w metalu żelazo jest oddzielone od tlenu i wody i nie powstaje tlenek żelaza, czyli rdza. Powłoka lakiernicza zapewnia też ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Do wykonania powłoki lakierniczej można posłużyć się farbami wykonanymi na bazie rozpuszczalników lub proszkowymi, które są przyjazne dla środowiska.

Usługi malarni proszkowych w Bydgoszczy

ReflektorLakiernie proszkowe oferują różne rodzaje powłok, na przykład matowe, błyszczące, grubo- lub drobnoziarniste. Właściwe przygotowanie powierzchni przed malowaniem zapewnia wysoką przyczepność powłoki lakierniczej i prawidłowe właściwości ochronne. Powłoki przeznaczone do użytku zewnętrznego, które pokryte zostaną farbą na bazie żywicy poliestrowej, poliuretanowej lub akrylowej, wymagają dokładniejszego przygotowania. Błędne przygotowanie podłoża skutkuje brakiem przyczepności powłoki zaraz po jej nałożeniu. Bydgoskie lakiernie proszkowe łączą mechaniczne przygotowanie podłoża poprzez obróbkę strumieniowo-ścierną z chemicznym odtłuszczaniem, na przykład przy pomocy alkoholu izopropylowego. Różne rodzaje podłoża, takie jak stal, aluminium lub metale kolorowe, wymagają odmiennego postępowania przed malowaniem.

Prace przy aucieJako podkład na podłożu stalowym można zastosować cynk. W takiej kwestii jak długo działająca na rynku malarnia proszkowa Bydgoszcz dysponuje ciekawymi ofertami, które obejmują malowanie wspomagane wysokim napięciem lub trybostatyczne. W obu przypadkach wykorzystywane są właściwości dielektryczne farb proszkowych. Obie metody wykorzystuje się zamiennie, dopasowując sposób pracy do charakterystyki podłoża i jego przeznaczenia. W procesie wysokonapięciowego napylania farby użyty sprzęt pozwala na precyzyjną kontrolę grubości powłoki. Metoda ta pozwala także na napylanie farb z metalicznymi pigmentami. Bydgoskie lakiernie oferują usługi w zakresie kompleksowego przygotowania przedmiotu do malowania, co obejmuje sodowanie, piaskowanie i odtłuszczanie. W celu wyboru najlepszej metody lakierniczej przeprowadza się analizę techniczną i ekonomiczną.

Po nałożeniu farby proszkowej na powierzchnię należy ją utwardzić, aby uzyskać w pełni skuteczną powłokę lakierniczą. Przedmioty o większej pojemności cieplnej muszą dłużej przebywać w piecu. Podczas utwardzania należy unikać gwałtownych spadków temperatury, na przykład podczas otwierania pieca. Zbyt duży ładunek elektrostatyczny podczas malowania może wywołać niekorzystny wizualnie efekt skórki pomarańczy na gładkiej powierzchni.