projektowanie wnętrz

Jakie style warto wykorzystać w nowoczesnym wnętrzu?

Nowoczesne wnętrza przyciągają oko – odznaczają się nie tylko funkcjonalnością, ale i estetyką, dlatego też są najbardziej pożądane. Wśród proponowanych przez architektów wnętrz rozwiązań znajdują się aranżacje wykorzystujące między innymi style takie jak: art deco, styl skandynawski, industrialny, loftowy, prowansalski czy minimalistyczny.

Style wykorzystywane w projektowaniu wnętrz

projektowanie wnętrzKażdy z nich ma swoje cechy charakterystyczne, które sprawiają, że mieszkanie w danym stylu wyróznia się szczególnym urokiem. Jeżeli sami nie mamy wyrobionego wyczucia smaku, zawsze możemy zdecydować się na profesjonalne projektowanie ciekawych wnętrz w Trójmieście. Który styl będzie najlepszy? Osobom, którym zależy na ponadczasowej elegancji, z pewnością spodoba się styl art deco – to synonim luksusu i najlepszej jakości. Skupia się na wykorzystaniu bogatych dekoracji oraz wysokiej klasy materiałów. We wnętrzu nie powinno zabraknąć marmuru, skóry, chromowanej stali czy egzotycznego drewna. Z pewnością to rozwiązanie dla osób, które mogą wiele zainwestować w mieszkanie. Elegancję uzyskuje się między innymi z palety stonowanych kolorów – bieli, czerni, beżów i szarości. Nowoczesność to także styl industrialny, który charakteryzuje się minimalizmem, a jednocześnie pewną ekskluzywnością. Mieszkania w tym stylu utrzymane są w chłodnej kolorystyce, ilość ozdób jest ograniczona, co daje wrażenie prostoty.

projektowanie wnętrzDecydując się na to rozwiązanie, warto pomyśleć o zastosowaniu niejednego lustra – szklane tafle stworzą iluzję głębi. Kolejny polecany przez architektów wnętrz styl, to styl loftowy – to znów minimalizm, który czerpie z architektury przemysłowych budynków. Ten styl sprawdzi się wówczas, jeżeli we wnętrzach mamy wysokie sufity. Często wybierany jest też styl skandynawski – tutaj duże znaczenie mają jasne barwy: dobrze sprawdzą się białe meble oraz podłogi wykonane z drewna o jasnym odcieniu. Warto pamiętać też o wykorzystaniu naturalnych materiałów – na przykład dodatków z lnu, bawełny czy wikliny. Sielski klimat uzyskamy dzięki stylowi prowansalskiemu. Architekci wnętrz starają się wykorzystać tu jak najwięcej drewnianych wykończeń, najlepiej z roślinnymi motywami. Sprawdzają się jasne barwy – biele, beże i szarości, ale też na przykład pastelowe, lekkie błękity i fiolety. Styl ten stawia na lekkość i delikatność. Ostatnią z propozycji jest styl minimalistyczny, który opiera się na uzyskaniu jak największej wolnej od mebli przestrzeni.

Tutaj ważne jest ograniczenie dekoracji i ozdób, a gama kolorystyczna zazwyczaj ogranicza się do kilku surowych barw. Z pewnością każdy dobry architekt wnętrz przygotuje dla nas projekt w dowolnym, wybranym przez nas stylu, który sprawi, że nasze mieszkanie zupełnie zmieni swoje oblicze.