Jaki wybrać baseny ogrodowe poliestrowe?

Basen ogrodowy wiąże się z wielkim wydatkiem, na który mogą pozwolić sobie tylko bogatsze osoby, a w domkach biedniejszych nie ma możliwości zainstalowania takich dodatków rozrywkowych. Jest to całkiem błędne myślenie, ponieważ basenów jest wiele rodzajów i jeśli nie zależy nam na jak najwyższym luksusie, to możemy sobie pozwolić na takie rozwiązanie.

Baseny ogrodowe poliestrowe i przygotowanie terenu

baseny ogrodowe poliestrowePrzede wszystkim, należy się zastanowić poważnie, czego dokładnie oczekujemy od takiej inwestycji. Jeśli ma on służyć rozrywce wyłącznie dla naszych dzieci, nie musimy przebudowywać całego ogródka, rozkopując go i odpowiednio rozstawiając płytki basenowe. W takim wypadku powinien nam wystarczy mały basen ogrodowy nadmuchiwany, który można spokojnie rozstawić nawet w małym ogródku. Jest on najczęściej wykonany z trwałej gumy, która odpowiednio wytrzymuje nawet spore ilości nalanej wody. Rozwiązanie idealne dla młodszych domowników, ponieważ w sezonie jesienno-zimowym możemy go w łatwy sposób złożyć i przechować w domu, aby nie uległ żadnym dodatkowym zniszczeniom. Takie baseny kąpielowe są dosyć często spotykane, ponieważ ich koszta zazwyczaj nie przekraczają 500zł, a takie mniejsze mogą kosztować nawet 50-100zł. Wszystko zależy od ich wielkości, oraz użytego materiału w produkcji. Jest to więc rozwiązanie najtańsze spośród wszystkich innych, a także jedno z bezpieczniejszych dla najmłodszych użytkowników, ze względu na miękkie elementy gumowe.

baseny ogrodoweTaki basen ogrodowy może także zostać urozmaicany akcesoriami, jak drabinki czy nadmuchiwane materace w kształcie zwierzaków. Bardzo podobne w konstrukcji są baseny ogrodowe rozporowe, które wykorzystują siłę rozporową wlanej wody, aby utrzymać stabilny kształt całej budowy. Przez to jest ona o wiele pewniejsza i stabilniejsza. Tutaj wykorzystywany jest materiał PVC, czyli polichlorku winylu. Kolejnym rodzajem są baseny ogrodowe stelażowe, które mają o wiele mocniejszą budowę, złożone z metalowego stelażu. Na taki basen możemy głównie pokusić się, kiedy płaszczyzną w naszym ogrodzie nie jest całkowicie płaska, ponieważ posiada odpowiednio zapewnione podpórki do konstrukcji. Przeznaczone bardziej dla całej rodziny, dlatego są jednymi z najdroższych jeśli chodzi o składane baseny. Odpowiedni producent jeśli chodzi o basen ogrodowy, także może przyczynić się do ceny końcowej.Stałe konstrukcje, jak chociażby baseny ogrodowe poliestrowe, wymagają dodatkowego przebudowania ogrodu, co jednak nie zajmuje zbyt wiele czasu.

Prace takie trwają zazwyczaj kilka dni roboczych, w zależności od wielkości budowy. Koszta jednak wynoszą już od kilku tysięcy do kilkudziesięciu tysięcy złotych.