montaż okien pcv

Jak zamontować okna PCV?

Okna PCV są tym rodzajem, który cieszy się obecnie zdecydowanie największą popularnością. Wszystko ze względu na fakt, że takie właśnie konstrukcje są idealnym połączeniem przystępnej ceny i wytrzymałości. Aby jednak czerpać z wszystkich korzyści ich użytkowania, ważny jest ich prawidłowy montaż. Sposób montażu okien PCV jest w dużej mierze uzależniony od wybrania miejsca ich osadzenia, materiału ściany oraz od metody wykończenia ościeża.

Montaż okien PCV

montaż okien pcvOkna te muszą być zamontowane w taki sposób, aby zagwarantować odpowiednią stabilność nawet pod największym obciążeniem. Chodzi tutaj zarówno o obciążenia wynikające z ciężaru okien, jak też z sił dynamicznych. Te ostatnie powiązane mogą być z naporem wiatru oraz z procesem zamykania i otwierania skrzydła okna. Aby to właśnie uzyskać, kluczowa jest odpowiednia stabilizacja pozioma, dzięki montażowi z użyciem kotew oraz dybli. Najczęściej stosowanym jednak sposobem montażu takich konstrukcji jest ten z wykorzystaniem dedykowanych komponentów czyli płaskowników. Są one osadzone w ramie oraz przykręcane bezpośrednio do boku ościeża. Najlepsze rezultaty montażu uzyskać można, zlecając jego wykonanie profesjonalistom.

montaż okien pcvFirmy tym się zajmujące można znaleźć w większości miast Polski takich, jak Toruń montaż okien PCV jest w tym mieście najczęściej wykonywany przez specjalistów. Wszelkie błędy poczynione przy montażu okien w dalszej perspektywie ich wykorzystywania spowodować mogą cały szereg problemów użytkowych. Chodzi w szczególności o nieszczelność tych konstrukcji i tym samym, zdecydowanie większe straty ciepła. Często błędy montażowe mogą również sprawić, że stolarka okienna nie będzie otwierać i zamykać się płynnie już po krótkim czasie od momentu jej montażu. Ekipy montażowe nie tylko zajmą się samym montażem, ale także poinstruują użytkowników na temat zasad prawidłowej konserwacji takiej stolarki. Nauczą również w jaki sposób można zwiększać lub zmniejszać szczelność okien, w zależności od oczekiwań użytkowników oraz aktualnej pory roku.

Okna PCV są powszechnie zaliczane do tych zdecydowanie najpopularniejszych rodzajów stolarki okiennej. Wyróżniają się one przede wszystkim zwiększoną wytrzymałością, pozwalającą na korzystanie z nich bez większych problemów przez wiele lat. Oczywiście, aby czerpać z wszystkich zalet ich użytkowania, trzeba pamiętać o ich prawidłowym montażu. Tylko w takiej sytuacji będzie można mieć pewność, że z okno sprawdzać się będzie przez wiele lat bez konieczności naprawy, konserwacji czy też wymiany na nowe.