komora śrutownicza

Jak wyposażone powinny być komory śrutownicze?

W obecnym czasie kabiny śrutownicze stają się coraz bardziej popularnym urządzeniem w wielu zakładach produkcyjnych. Oczywiście, ważne jest, aby opisywane kabiny zostały odpowiednio wyposażone. Tylko w takiej sytuacji bowiem będą one mogły skutecznie spełniać swoje funkcje. 

Komora śrutownicza, podzespoły konstrukcji

komora śrutowniczaKażda kabina śrutownicza składa się z kilku istotnych elementów, pozwalających na przeprowadzenie pełnego procesu śrutowania. Do tego najważniejszego wyposażenia, zaliczone mogą być na przykład dysze oczyszczarki, systemy oświetleniowe oraz wentylacyjne. Dysze oczyszczarki wykorzystywane są w kabinach do właściwego nanoszenia ścierniwa. Są one obsługiwane zazwyczaj ręcznie przez wykwalifikowanego do wykonywania takich zadań pracownika. Ze względu na tryb jego pracy powinien być on wyposażony we właściwą odzież roboczą. Tylko w takiej sytuacji będzie mógł on prawidłowo oszacować stan oczyszczanej powłoki, przy dostosowywaniu się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Każda kabina śrutownicza musi być również wyposażona w dedykowany system wentylacyjny. Właśnie dzięki niemu, możliwe będzie bieżące odprowadzanie i neutralizowanie ubocznych produktów obróbki, w postaci ścierniwa.

komora śrutowniczaAby nie narażać przedsiębiorstwa na nadmierne straty finansowe związane z niewłaściwym użytkowaniem urządzenia, należy wykorzystywać odpowiednie systemy odzyskiwania ścierniwa. Dzięki temu można się będzie również upewnić, że praca kabiny śrutowniczej będzie w stu procentach bezpieczna dla środowiska naturalnego. Sprawdzona komora śrutownicza musi być również wyposażona w nowoczesny system doświetlenia. Dobra widoczność jest bowiem niezwykle istotna dla zachowania właściwego bezpieczeństwa podczas pracy pracowników, zajmujących się śrutowaniem. Wykorzystywanie tak wyposażonych kabin śrutowniczych sprawia, że korzystanie z nich jest bezpieczne i wygodne w niemal każdych warunkach. Istotne jest jednak korzystanie z tych certyfikowanych, które zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, co pozwoli na swobodne korzystanie z nich przez długi czas.

Wykorzystywanie komór śrutowniczych z biegiem czasu jest coraz bardziej popularne. Dzięki nim bowiem można się upewnić, że obróbka różnych elementów oraz surowców będzie bezpieczna i bezproblemowa. Kabiny te jednak muszą być wyposażone w szereg różnych elementów, pozwalających na przykład na skuteczne odprowadzanie wykorzystywanego w czasie obróbki ścierniwa. Tylko w takiej sytuacji będzie można mieć pewność, że korzystanie z nich będzie bezpieczne zarówno dla pracowników, jak i dla środowiska naturalnego.