Montaż paneli fotowoltaicznych

Jak wykonuje się pomiary instalacji PV?

Bezpieczeństwo eksploatacji instalacji fotowoltaicznej jest w dużej mierze uzależnione od wykonania odpowiednich pomiarów. To właśnie dzięki nim można się upewnić, że fotowoltaika będzie działać przez długi czas bez większego problemu. Zawsze wykonanie opisywanych pomiarów zlecane być powinno profesjonalistom.

Firmy wykonujące pomiary instalacji PV

FotowoltaikaKażda firma, zajmująca się projektowaniem oraz zakładaniem instalacji fotowoltaicznych, odpowiedzialna jest równocześnie za przeprowadzenie wymaganych pomiarów elektrycznych. Oczywiście, nie wszystkie one są obowiązkowe. Mimo tego warto zdecydować się na większość z nich, gdyż tylko w takiej sytuacji będzie można mieć pewność, co do bezproblemowego i sprawnego działania instalacji. Podstawowa kontrola obejmować powinna na przykład test wszystkich obwodów ACV. Takie testy powinny być przeprowadzone zawsze zgodnie z wymaganiami IEC 60364-6. Jeżeli chodzi o wykonywanie pomiarów instalacji PV Wrocław jest jednym z miast, gdzie najłatwiej znaleźć jest wykonujące je firmy. Zgodność z tą normą powinny zachowywać testy ciągłości przewodów, pomiar rezystancji izolacji, pomiar impedancji pętli zwarcia.

Montaż paneli fotowoltaicznychPodobnie, dotyczyć to będzie pomiarów skuteczności ochrony przeciwpożarowej. Wykonanie wszelkich testów w takiej sytuacji pozwala się upewnić, że wykorzystywanie instalacji fotowoltaicznej przez długi okres czasu będzie zupełnie bezproblemowe oraz wygodne. Bardzo istotne jest, aby przed rozpoczęciem korzystania z fotowoltaiki, przeprowadzić testy napięcia obwodu otwartego łańcucha modułów czy też przepływu prądu podczas pracy falownika. Również takie prace kontrolne pozwolą zyskać stuprocentową pewność, co do możliwości wygodnego wykorzystywania instalacji przez długi czas. Testy koncentrować się powinny na kontrolo prądu zwarcia łańcuchowego czy też rezystancji izolacji. Wszystko to sprawi, że użytkownik instalacji PV będzie mógł mieć przez długi czas pewność co do sprawnego jej działania. Pozwoli to na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia pożaru instalacji fotowoltaicznej.

W obecnym czasie widoczna jest coraz większa popularność instalacji fotowoltaicznej. Przed podjęciem decyzji o korzystaniu z niej warto wiedzieć, w jaki sposób zyskać pewność co do jej sprawnego i bezproblemowego działania. W tym właśnie celu warto się upewnić, że prawidłowe działanie instalacji zostanie potwierdzone wykonanymi przez profesjonalistów testami. Tylko w ten sposób będzie można mieć gwarancję, że uda się na przykład uniknąć wystąpienia bardzo groźnego wybuchu ogniw fotowoltaicznych.