sufity napinane z oświetleniem

Jak wygląda montaż sufitów napinanych?

We współczesnym budownictwie istnieje wiele możliwości, by urozmaicić pomieszczenie. Ciekawą alternatywą jest rodzaj sufitu podwieszanego zwany napinanym z dodatkowym oświetleniem. W ten sposób można zaaranżować wnętrze tak, by nie instalować w nim dodatkowych lamp. Ledy umieszczone na suficie zazwyczaj wystarczają, by optymalnie doświetlić pomieszczenie. Trzeba jednak przed montażem sprawdzić, czy wymiary pozwalają na instalowanie tego rozwiązania.

Profesjonalny montaż nowoczesnych sufitów napinanych z oświetleniem

sufity napinane z oświetleniemNa początek ważne jest wyrównanie górnej partii ścian. O ile sufit właściwy tego nie wymaga, to resztę trzeba wyszpachlować, szczególnie na wysokości listew montażowych. Warto się do tego przyłożyć, ponieważ wszystkie niedociągnięcia będą widoczne pod postacią mało estetycznych szczelin. Przed montażem trzeba również zaplanować, gdzie będą rozmieszczone wszystkie instalacje, które chce się ukryć pod sufitem. Ciekawy efekt można uzyskać, zakładając nowoczesne sufity napinane z oświetleniem Warszawa jest miastem, gdzie wiele firm remontowo-budowlanych oferuje tego rodzaju usługi montażowe. Wówczas za pomocą taśm ledowych, które montuje się na suficie właściwym zyskuje się dodatkowe źródło światła. Sprawi to, że aranżacja będzie wprost magiczna.

sufity napinane z oświetleniemNastępnie montuje się specjalne obwodowe listwy aluminiowe, do których przytwierdza się sufit. Ponadto trzeba odpowiednio przygotować pomieszczenie, gdzie ma się znaleźć cała konstrukcja. Jeśli meble nie będą przeszkadzać w pracy nie trzeba ich specjalnie wynosić. Trzeba jednak uprzednio ogrzać pokój i materiał, z którego wykonuje się sufit napinany. Kolejno następuje zawieszanie sufitu – najpierw materiału na dedykowanych do tego klamrach, które powinny się znaleźć w narożnikach. Warto pamiętać, że nie napina się sufitu przed umocowaniem. Zaczepia się go bowiem na przekątnych narożnikach i czynność powtarza w kolejnych rogach pomieszczenia. Kolejno następuje montaż maskownic. W ten sposób można ukryć ewentualne szczeliny, które powstały w trakcie pracy. Same maskownice to plastikowe listwy w kolorze sufitu.

Nie warto z nich rezygnować, ponieważ sufit prezentuje się wówczas o wiele lepiej. Aranżacja pomieszczenia z zastosowaniem tego rozwiązania pozwala bez kosztownego remontu urozmaicić przestrzeń. Dodatkowo cały proces przebiega bez kłopotliwego bałaganu. Dzięki temu coraz więcej osób decyduje się zamontować u siebie napinany sufit, który nie tylko estetycznie wygląda, ale jest też funkcjonalny, szczelnie chowając wszystkie instalacje. Co więcej, możliwość dodania listew oświetleniowych tworzy przytulny klimat.