meble i wyposażenie salonu kosmetycznego

Jak wybrać meble do salonu kosmetycznego?

Salon kosmetyczny to miejsce często odwiedzane nie tylko przez kobiety, ale także coraz częściej przez mężczyzn. Można się tam wybrać na oczyszczanie twarzy, masaż, peeling, czy zabiegi z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń np. karboksyterapię, czy depilację laserową. Jednak w gabinecie Spa nie tylko sam sprzęt czy kosmetyki mają znaczenie, ale również wystrój.

Wystój salonu kosmetycznego ma znaczenie

salon kosmetyczny Powinien być jednocześnie estetyczny i funkcjonalny dla pracowników. Jak wybrać to najbardziej odpowiednie? Nowoczesny zestaw mebli do salonu kosmetycznego na pewno powinien ładnie się prezentować. Wiele gabinetów urządzonych jest w stylu glamour, czyli bogato zdobionym. Zdarzają się też opcje minimalistyczne, utrzymane w jasnej kolorystyce, czy też te monochromatyczne, czyli z kontrastującymi elementami np. czarno-białymi. Całość powinna być spójna z wystrojem reszty wnętrza. co jednak z funkcjonalnością i trwałością? Na pewno meble powinny być wykonane z trwałych tworzyw, tak by się szybko nie zniszczyły. Odklejająca się okleina, zarysowane półki, czy skrzypiące drzwiczki nie tylko nie będą dobrze wyglądały, ale do tego zrobią złe wrażenie na klientkach. Dlatego też trzeba dbać o to, by wyposażenie prezentowało się atrakcyjnie.

meble i wyposażenie salonu kosmetycznego Meble w salonie muszą też być łatwe do wyczyszczenia. Wiadomo, że podczas przeprowadzania zabiegów coś może się rozlać, rozsypać, a potem trzeba to sprzątać. Meble nie mogą być podatne na odbarwienia. Najlepsze są te które łatwo można zmyć mokrą gąbką lub szmatką i nie zostaną na nich smugi. Jakie konkretnie wybrać meble? Lepsze będą zamykane czy otwarte szafki, a może stojaki czy półki? Na pewno każda z tych opcji się przyda. Zamknięte szafki są idealne do przechowywania małych sprzętów, miseczek, szpatułek do mieszania maseczek czy innych akcesoriów. Na otwartym regale by się kurzyły i niszczały. Poza tym nie wszystkie z nich wyglądają estetycznie więc nie ma, co trzymać ich na wierzchu. Na otwartej półce ściennej można stawiać lakiery do paznokci, preparaty kosmetyczne, czy pudełeczka z próbkami kosmetyków. Ładnie się prezentują i powinny być zawsze pod ręką. Dobrym rozwiązaniem też są stojaki na kółkach które można łatwo przestawiać.

Jak widać, wybór odpowiednich mebli do salonu kosmetycznego nie musi być trudny. Przede wszystkim takie meble powinny być solidnie wykonane z najlepszych materiałów, które zapewniają trwałość i wytrzymałości. Muszą być też estetycznie, dopasowane do konkretnego wnętrza, tak by całość była w pełni spójna i atrakcyjna dla klientek oraz pracownic.