okno do montażu

Jak prawidłowo zamontować okna PCV?

Okna PCV, potocznie nazywane oknami plastikowymi, są zazwyczaj zdecydowanie bardziej szczelne niż na przykład okna drewniane. Co więcej, są one w stanie zachować ten zwiększony poziom szczelności przez dłuższy czas. Aby było to jednak możliwe, bardzo ważny okazuje się być ich prawidłowy montaż, który zdecydowanie najlepiej jest zlecić profesjonalistom.

Dlaczego warto zlecić montaż okien profesjonalistą?

okno pcvWynika to z kilku bardzo ważnych czynników, które mogą znacznie obniżać poziom szczelności okien, powodując jednocześnie, że również zastosowana izolacja termiczna, ze względu na nieszczelność okien będzie funkcjonować nieprawidłowo. Bardzo częstym błędem, popełnianym podczas montażu okien, jest pozostawienie pozostałości cegieł, czy też tynku, w miejscu wykutego otworu. Powodować to może, że okna, pomimo pozornej szczelności, z czasem będą przepuszczały coraz większe ilości powietrza, oraz wilgoci. Dlatego też, jeśli chodzi o szczelne okna pcv – profesjonalny montaż jest zdecydowanie najważniejszy mając na uwadze bezproblemowe ich wykorzystywanie przez długi okres czasu. Montaż powinien być wykazany na jednej z kilku różnych sposobów, w zależności od rodzaju budynku, wielkości okien, ale także i innych czynników.

okno do montażuTe najczęściej wybierane sposoby montażu, to przede wszystkim montaż standardowy oraz montaż z wykorzystaniem materiałów systemowych. W przypadku pierwszego sposobu montażu, zdecydowanie najważniejsze okazuje się być właściwe rozmieszczenie kotew bądź też otworów na obwodzie ościeżnicy, z zachowaniem odległości co najmniej 20 centymetrów od narożników. W przypadku drugiego sposobu montażu, zdecydowanie najważniejsze okazuje się być wykorzystanie metody montażu warstwowego, która ogranicza odkładanie się pary wodnej w ościeżnicach. W tym przypadku, stosowane są dodatkowe materiały do zabezpieczenia szczeliny montażowej, przede wszystkim foliami o różnych właściwościach oraz cechach. Szczególnie ważną rolę wydaje się tutaj odgrywać zastosowanie odpowiedniej folii paroszczelnej, oraz paroprzepuszczalnej, które chronić będą również przed przenikaniem wody opadowej.

Aby właściwie zamontować okna typu PCV, szczególnie dobrym pomysłem wydaje się być zlecenie tego właśnie zadania profesjonalistom. Jest to kluczowe, aby właściwie dostosować oraz zastosować jedną z dwóch głównych metod montażowych, które pozwolą na przykład na zabezpieczenie okien przed gromadzeniem się wilgoci, przepuszczaniem pary oraz wody opadowej. Tylko przy prawidłowym montażu takich okien, można oczekiwać uzyskania wszystkich zalet płynących z ich wykorzystywania.