odpady budowlane

Jak pozbyć się odpadów budowlanych po remoncie?

Remont sam w sobie zawsze już stanowi problem, a co dopiero odpadki które powstają w jego trakcie i z którymi nierzadko mamy problem po jego zakończeniu. Jest to o tyle problematyczne, że śmieci budowlanych nie można tak po prostu wyrzucić, jakie więc mamy w tym wypadku opcje? Bo jest ich więcej niż kilka.

Odpady i zbiorniki na nie

odpady budowlane Na początek może te, które najbardziej przypadną nam do gustu. Jeśli chodzi o śmieci metalowe – czy to kaloryfery czy też pręty żeliwne, to tak naprawdę najlepiej oddać je na złom, dzięki temu nie tylko pozbędziemy się problemu z zalegającymi rzeczami, ale także i trochę na tym zarobimy, w prawdzie kwota pewnie nie będzie wielka, ale zawsze jest to coś. W przypadku materiałów remontowych, które także często nam zostają najlepiej albo je przechowywać, jeśli mamy taką możliwość, albo oddać znajomym czy nawet sąsiadom, którzy np. do końca wykorzystają nadmiar wapna, czy też kleju do płytek. Niemniej to i tak niewielki odsetek odpadów budowlanych z jakimi pozostaniemy po remoncie. Jak zatem składować pozostałe odpady? Tutaj konieczne będzie zamówienie kontenera na odpady budowlane – w prywatnej firmie, lub też skorzystanie ze wsparcia miasta – o ile te prowadzi taką akcję, wówczas można zgłosić taką potrzebę, a pod dom czy mieszkanie powinien zostać podstawiony zbiornik na odpady budowlane, w postaci tak zwanego big baga.

odpady budowlane Z takiego rozwiązania można skorzystać raz do roku, należy jednak pamiętać o tym, że nie przysługuje ono firmą, a jedynie osobom prywatnym. Podstawiony zbiornik może zostawać pod domem przez około miesiąc, co pozwala na wygodne utylizowanie odpadów w trakcie prowadzenia remontu, a nie tylko po jego zakończeniu, dzięki czemu remontowaną przestrzeń zdecydowanie łatwiej utrzymać w czystości. Należy jednak pamiętać o tym, że zarówno kontener jak i big bag musi być ustawiony w takim miejscu, by firma, która zgłosi się po jego odbiór, miała do niego łatwy dostęp, w innym przypadku może on zostać na posesji. I tu jeszcze jedna ważna uwaga, choć do takich kontenerów możemy wrzucić wiele z odpadów po remontowych to jednak nie wszytki. Nie można w nich bowiem składować odpadów niebezpiecznych, do których zalicza się także azbest. Dlaczego jest to takie ważne?

Bowiem firma odbierająca kontener w którym znajdują się niewłaściwie odpadu może odmówić jego odbioru, a to jakby nie patrzeć pozostawia nas ze sporym problemem. Pamiętajmy, że jeśli chodzi op odpada niebezpieczne do do ich składowania przeznaczone są specjalne miejsca, do których to tego typu śmieci trzeba wywieźć.