krople deszczu na oknie

Jak należy zamontować folię lustrzaną?

Folie przeciwsłoneczne okazują się być w ostatnim czasie tak popularne, że coraz większa liczba osób zastanawia się nad ich samodzielnym montażem. Wbrew pozorom, zadanie to wcale nie musi się okazać zbytnio skomplikowane, w przypadku zastosowania odpowiednich technik montażowych. W większości wypadków, z ich zastosowaniem powinna sobie poradzić zdecydowana większość osób. Jeżeli chodzi o montaż takich właśnie folii należy pamiętać o tym, że zalecany jest jej montaż w co najmniej dwie osoby.

Folia lustrzana — jak ją zamontować?

folia na oknaKluczowe jest postępowanie według wskazań instrukcji, oraz przygotowanie odpowiednich akcesoriów, niezwykle ważnych mając na uwadze prawidłowy montaż takiej właśnie folii. Aby ozdobna folia lustrzana we Wrocławiu była zamontowana prawidłowo, konieczne może się okazać przygotowanie takich akcesoriów, jak pojemnik wyposażony w atomizer, ściereczka, skrobak do szyby, czy też specjalny płyn dedykowany do montażu takiej folii, który to zazwyczaj dostarczany jest wraz z zestawem. Pierwszym krokiem dla właściwego zamontowania takiej właśnie folii, okazuje się być jej właściwe odmierzenie oraz idealne dopasowanie do okna. Ważne, by zachować przy tym margines, który powinien wynosić co najmniej 5 mm. Kolejny krok, to dokładne oczyszczenie powierzchni szyby, co nie obędzie się bez użycia odpowiedniego płynu do mycia szyb, oraz dedykowanego skrobaka.

krople deszczu na oknie Krok kolejny to rozwarstwienie folii, oraz spryskanie jej od strony klejącej dedykowanym roztworem. Kolejnym krokiem jest już właściwe umocowanie folii do powierzchni szyby, a dzięki spryskaniu folii roztworem możną ja swobodnie przesuwać po szybie tak, aby była idealnie dopasowana. Następnie, ponownie należy spryskać już przyklejoną do szyby folie roztworem tak, by możliwe było wygładzenie jej powierzchni z użyciem dedykowanej szpachelki, bądź to ściągaczki do szyb. Za pomocą szpachelki oraz noża, można obciąć ewentualny nadmiar folii, a następnie całość należy odpowiednio osuszyć. Przy prawidłowym zamocowaniu folia, ta nie będzie się praktycznie odróżniała od powierzchni szyby. Wraz z biegiem czasu widoczna jest stale rosnąca popularność specjalnych folii chroniących przed nagrzewaniem się mieszkania, które montuje się na powierzchni szyby.

Aby korzystanie z takiej folii przynosiło oczekiwane efekty, bardzo ważne okazuje się być jej właściwe zamontowanie. Należy wykonać go w kilku odrębnych krokach, dzięki którym folia ta po jej zamontowaniu, przestanie być praktycznie zauważalna na powierzchni szyby, zarówno do jej wewnętrznej, jak i zewnętrznej strony.