zlewozmywak stalowy podwieszany

Estetyczny i solidny zlewozmywak stalowy

Większość osób nie lubi sprzątać i zabiera się do tego tylko w drodze konieczności, kiedy jest to absolutnie niezbędne. Gruntowne porządki wykonuje się przed świętami, urodzinami, czy kiedy mają przyjść goście. Na co dzień pilnuje się jedynie by zmywarka była włączona zanim zabraknie czystych naczyń, a śmieci nie wysypywały się z kubła. Żeby jednak ułatwić sobie sprzątanie nie trzeba od razu inwestować w urządzenia ułatwiające zmywanie, czy odkurzanie.

Zlewozmywak ze stali nierdzewnej

zlewozmywak stalowy podwieszanyWarto kupować produkty, które się nie brudzą i są łatwe do wyczyszczenia bez szorowania. W ten sposób zabrudzenia nie osiadają na nich, wymagają one rzadszego czyszczenia, a jeśli trzeba już je umyć to nie zajmie to wiele czasu. W kuchni na pewno warto kupić dobry zlewozmywak. Blaty czy kuchenka zwykle są równe i gładkie, poza tym rzadko są poważne zabrudzone, o ile nic nie wykipi czy się nie rozleje. Jednak w zlewie często zalegają brudne naczynia, myte są pokryte grudkami ziemi marchew i ziemniaki, a do tego na zlewie często pojawiają się zabrudzenia z płynu do mycia naczyń. Dobrym wyborem do kuchni będzie na pewno dwukomorowy lub jednokomorowy zlewozmywak stalowy podwieszany. Dlaczego właśnie zlew ze stali? Ma on same zalety. Przede wszystkim jest właśnie bardzo higieniczny i łatwy w czyszczeniu. Ma nieporowatą strukturę, więc zabrudzenia nie wnikają w głąb zlewu, nie namnażają się bakterie i inne drobnoustroje. W związku z tym bez obaw na zlewie można kłaść umyte warzywa i owoce bez obaw że dostaną się na nie wirusy.

zlewozmywak stalowy podwieszanyDruga kwestia to łatwość czyszczenia. Zlew ze stali jest gładki, równy, nie ma zagłębień (opcjonalnie są one na ociekaczce). Nie ma szorstkiej struktury jak wiele zlewów z tworzywa sztucznego. Żeby go umyć wystarczy zmoczyć gąbkę i przetrzeć nią cały zlew. W przypadku tłustych lub starych zabrudzeń można użyć płynu do mycia naczyń lub innego preparatu czyszczącego. Nie trzeba szorować, czy zostawiać zlewu polanego płynem myjącym do ,,odmakania” by ruszyć zaschnięte zabrudzenia. oczywiście zlewy stalowe mają też wiele innych zalet. Nie korodują, są solidnie wykonane, odporne na uszkodzenia mechaniczne. Poza tym są bardzo lekkie i łatwe w montażu nawet bez specjalistycznego sprzętu.

Kończąc rozważania, solidny zlewozmywak stalowy z jedną lub dwiema komorami to pewna inwestycja do kuchni. Taki zlew wyczyści się w mgnieniu oka bez szorowania. Dodatkowo zlewy ze stali są odporne na rdzewienie, odkształcenia, czy zarysowania. Sprawdzą się w każdej kuchni w domu, jak i w każdym lokalu gastronomicznym.