płyta warstwowa

Czym wyróżniają się płyty warstwowe PIR?

W obecnym czasie coraz częściej wykorzystywanym rozwiązaniem podczas izolacji budynków o różnym charakterze okazują się być płyty warstwowe. Jak się bowiem okazuje pozwalają one na poradzenie sobie z najczęściej występującymi problemami wpływającymi na nieodpowiednie odizolowanie budynku. Chodzi tutaj na przykład o likwidację tak zwanych mostków termicznych.

 

Zalety płyt warstwowych

płyta warstwowaPłyty poliuretanowe jak bardzo często określa się również płyty warstwowe PIR mają szereg zalet niedostępnych dla innego rodzaju materiałów izolacyjnych. Przede wszystkim cechuje je zaskakująco niski współczynnik przewodzenia ciepła. Tym samym wydają się one zapewnić odpowiednio dobrą termoizolację i to nawet przy zastosowaniu warstwy o niewielkiej grubości. Materiał ten, który zdecydowanie najczęściej wyprodukowany jest z użyciem pianki poliuretanowej jednocześnie charakteryzuje się najlepszymi parametrami na tle wszystkich innych stosowanych obecnie materiałów izolacyjnych. Cechą wyróżniającą opisywany materiał okazuje się być również szczególni wysoka jego odporność na oddziaływanie różnych zewnętrznych czynników atmosferycznych. Jeżeli chodzi o najtrwalsze płyty warstwowe PIR to ich wyróżnikiem jest ich skuteczność w likwidowaniu mostków termicznych z czym rzadko kiedy radzą sobie inne materiały.

płyty pirUdaje się to osiągnąć nawet pomimo tego, że grubość osiągniętej przy ich pomocy warstwy ociepleniowej będzie zdecydowanie niższa. Jest to szczególnie ważna cecha w przypadku, kiedy to konieczne jest wykonanie ocieplenie od wewnętrznej strony budynku. Jednocześnie obecnie znajdujące się w zastosowaniu płyty PIR na tle wszystkich innych materiałów wyróżniają się szczególnie wysokim poziomem sztywności. Dzięki temu sprawdzą się one doskonale podczas wykonywania tak zwanej nakrokwiowej izolacji termicznej. Pomaga to w przypadku chęci lepszego wyeksponowania w budynku więźby dachowej. Właściwości płyt PIR wydają się bezpośrednio przekładać na znacznie większą sprawność wykonywania warstwy ociepleniowej nawet w przypadku chęci wykonania izolacji całego budynku. Pośród wielu różnych rodzajów materiałów dociepleniowych tym ich rodzajem, który jest obecnie szczególnie popularny okazują się być płyty warstwowe.

Ten ich rodzaj na tle innych cechuje się bowiem szczególnie dobrymi parametrami. Dotyczyć one będą jednak nie tylko gwarantowanej przez nie ochrony przed uciekaniem zimna. Płyty warstwowe należą bowiem do materiałów szczególnie odpornych na uszkodzenia mechaniczne jak również wpływ czynników atmosferycznych.

Więcej na: https://bokka.pl/