napędy austriackie do bram

Czym kierować się wybierając napęd do bramy przesuwnej?

Wybór odpowiedniego rodzaju napędu do bramy przesuwnej wielu osobom sprawić może poważne problemy. Warto pamiętać o tym, że siłownik taki wyróżniać się powinien zupełnie innymi cechami, niż ten do bramy uchylnej. Koncentrować się powinien na zagwarantowaniu płynnej obsługi bramy niezależnie od czynników zewnętrznych. Wybór odpowiedniego siłownika do bramy przesuwnej może być bardzo skomplikowany.

Nowoczesne napędy do bram, czyli jak wybrać najlepsze

napędy austriackie do bramNajważniejszym aspektem, na który należy zwrócić uwagę przy dokonywaniu wyboru, jest z pewnością ciężar bramy. Tradycyjne bramy przesuwne nie są zbyt ciężkie i ich masa nie przekracza najczęściej masy 500 kg. W takim przypadku można z powodzeniem zastosować siłowniki o ograniczonej mocy, przy jednoczesnej implementacji w nich różnych dodatkowych udogodnień. Ich przykładem są na przykład dedykowane enkodery oraz odbiorniki. Ten pierwszy element koncentrować się będzie na zagwarantowaniu pełnego bezpieczeństwa użytkownikom bramy. Skutecznie ochroni ich on na przykład przed zgnieceniem, zapewniając jednocześnie niezwykłą precyzję pracy sterownika. Dzięki temu komponentowi bez problemu będzie można regulować również zwolnieniami w trakcie faz zamykania oraz otwierania się bramy. Jeżeli chodzi o nowoczesne napędy do bram austriackie Bydgoszcz jest miastem, w którym można zakupić jednak także te dedykowane bardzo intensywnemu użytkowaniu bramy.

napędy austriackie do bramSą one w stanie bezproblemowo obsłużyć skrzydła o wadze nawet do 600 kg. Jednocześnie, nie wpływa to na szybkość otwierania się skrzydła bramy, która dochodzić może nawet do 25 metrów na minutę. Oczywiście, bramy wykorzystywane w użytkowaniu profesjonalnym wymagać mogą zastosowania zdecydowanie mocniejszego silnika. W takiej sytuacji wybrać należy te, dedykowane do obsługi skrzydła przesuwnego wielostanowiskowego. Silniki takie są w stanie obsłużyć bramę o masie dochodzącej nawet do 1000 kg. Oczywiście jednak tak duża moc będzie zupełnie zbędna w przypadku bram stosowanych w przypadku posesji prywatnych lub garaży na samochody osobowe.

Dobór odpowiedniego siłownika do bram odgrywa w obecnym czasie bardzo ważną rolę. Wybrany siłownik charakteryzować się powinien idealnym dostosowaniem do rodzaju skrzydła bramy, jego wagi oraz innych parametrów fizycznych. Oczywiście również, na inne parametry siłowników należy zwrócić uwagę w przypadku chęci dokupienia ich do bram do użytku prywatnego lub profesjonalnego. Szczególnie wartym parametrem jest moc siłownika, która odpowiadać powinna idealnie wadze skrzydła oraz czasowi, jaki potrzebny będzie na pełne otwarcie się.