imitacja cegły na ścianę

Co pasuje do czerwonej imitacji cegły?

Imitacje cegły to fantastyczna dekoracja ściany w mieszkaniach różnego rodzaju. Nie tylko pasuje do aranżacji industrialnych, ale także rustykalnych, klasycznych i nie tylko. Barwą, która jest najczęściej wybierana, ponieważ najbardziej kojarzy się z cegłą, jest czerwień. To doskonały kolor, który trzeba umieć jednak odpowiednio dopasować do wnętrza lub do którego – jeśli najpierw została podjęta decyzja o klinkierze – należy dobrać ściany z myślą o tym, a by pasowały do imitacji cegły.

Dekoracyjna imitacja cegły

 imitacja cegły na ścianęCzerwona imitacja cegły fantastycznie pasuje między innymi do białej ściany, która dodatkowo optycznie powiększa wnętrze. Tak samo świetnie klinkier prezentuje się przy jasnych szafkach czy innych meblach. Dodatkowo w takim zestawieniu doskonale wyglądają zielone dodatki, na przykład rośliny w doniczkach, wazony czy statuetki. Ozdobna imitacja cegły na ścianę w kolorze czerwonym wspaniale wygląda też przy szarych meblach lub ścianach. Kolor ten pasuje do wszystkiego, a dodatkowo nie pomniejsza optycznie wnętrza tak bardzo, jak barwa czarna. Czerwona imitacja cegły doskonale pasuje na przykład do szarych foteli. Barwa klinkieru idealnie prezentuje się również przy drewnianych meblach. Ciepły kolor, który jest utożsamiany z naturalnym materiałem, wspaniale wygląda przy czerwonej dekoracji. Czasami warto postawić na pomarańczową ozdobną imitację cegły na ścianę lub kolor pomiędzy czerwonym a pomarańczowym.

 imitacja cegły na ścianęTo doskonałe rozwiązanie na przykład, jeśli część aranżacji jest niebieska – pomarańczowy i błękitny czy granatowy tworzą fantastyczną parę. Czasem można dobrać również innej barwy tak, aby urozmaicić aranżację. Jednym z nietuzinkowych wyborów są fioletowe dekoracje, które jednak będą pasowały do ozdobnej imitacji cegły na ścianę, jeśli jej czerwony kolor wpada nieco we fiolet. Do klinkieru można też zawsze dobrać płyty z betonu architektonicznego lub tynk. Ich szara barwa świetnie pasuje do czerwonej. Dodatkowo ozdobna imitacja cegły na ścianę z betonem lub tynkiem architektonicznym to wspaniałe rozwiązanie, jeśli chodzi o stworzenie aranżacji industrialnej, inaczej określanej jako loftowa. Do czerwonej ozdobnej imitacji cegły na ścianę fantastycznie pasują dekoracje w kolorze białym, czarnym lub szarym.

Pierwsza z nich optycznie powiększy pomieszczenie, z kolei druga je pomniejszy, co sprawdza się wyłącznie w przypadku dużych wnętrz. Barwa szara jest idealnym wyborem do ozdobnych imitacji cegieł, ponieważ stanowi uniwersalne rozwiązanie. Warto pomyśleć też o bardziej nietuzinkowych kolorach, takich jak: zielony, fioletowy czy niebieski.