zakładanie ogrodów

Zakładanie ogrodu geometrycznego

Własny ogród, w którym można miło zrelaksować się i napawać wzrok pięknym widokiem, to marzenie wielu osób. Nie powinno więc nikogo dziwić, że gdy tylko ktoś może pozwolić sobie na zakup własnej posesji, to po postawieniu domu jednorodzinnego, angażuje się w zaprojektowanie pięknego ogrodu.

Zakładanie ogrodów i wiele korzyści

zakładanie ogrodówNie jest to jednak zadanie proste, jeżeli marzy nam się ogród jak z filmu. W takiej sytuacji możemy zawsze skorzystać z pomocy profesjonalistów. Firmy specjalizujące się w zakładaniu ogrodów, oferują swoje usługi po atrakcyjnych cenach, dlatego z pewnością finansowo temu sprostamy. Takie fachowe zakładanie ogrodów od podstaw przynosi naprawdę wiele korzyści. Dzięki temu bowiem wszystkie elementy harmonijnie ze sobą współgrają. Jeśli marzył nam się na przykład ogród geometryczny – profesjonaliści świetnie poradzą sobie z jego zaprojektowaniem. Rabaty zostaną wykonane w kształtach takich jak kwadraty, trójkąty, koła czy romby. Wszystko zaś będzie symetryczne względem siebie, dzięki czemu zyskamy wrażenie ładu i porządku. Jeżeli podczas aranżacji ogrodu geometrycznego wykorzystuje się donice, nie powinny one pojawiać się w pojedynkę. O wiele lepiej prezentują się na przykład trzy donice w jednym rzędzie.

zakładanie ogrodówRównież jeśli chodzi o ścieżki, powinniśmy przestrzegać zasad geometrii. Zamiast krętych zawijasów, lepiej postawić na zakręty wykonywane pod kątem prostym lub pod skosem. Znaczenie dla stylu takiego ogrodu ma także roślinność, o czym pamiętają projektanci. Wrażenie ładu i porządku możliwe jest do uzyskania dzięki roślinom zimnozielonym oraz takim, które można łatwo przycinać. Nie może więc zabraknąć na przykład bukszpanu. Stała pielęgnacja takich roślin jest podstawą, dlatego na ogród geometryczny powinniśmy zdecydować się dopiero wtedy, kiedy mamy pewność, że będziemy mieć wystarczającą ilość czasu, aby o niego dbać. Lub gdy możemy pozwolić sobie na zatrudnienie ogrodnika. Przy zakładaniu ogrodu geometrycznego projektant zastanawia się także przed doborem materiałów, które będą stanowić uzupełnienie dla roślin. Dlatego ścieżki ogrodowe tutaj najczęściej wykonane są z równych płyt betonowych lub kamiennych, a płytki stanowiące podłogę altany są zawsze ułożone w geometryczną mozaikę.

Bez wątpienia ogród geometryczny może prezentować się pięknie, jeżeli tylko został założony z przestrzeganiem pewnych wytycznych. To dlatego jego wykonanie warto powierzyć profesjonalistom. Takie profesjonalne zakładanie ogrodów to usługa sprawdzająca się nie tylko przy marzeniu o ogrodzie geometrycznym, ale także na przykład japońskim czy angielskim.