wygodna sofa tapicerowana z funkcją spania

Wyposażenie pokoju gościnnego

W dużych domach jednorodzinnych, oprócz salonu, jadalni, kuchni i sypialni, zwykle znaleźć możemy także pokój gościnny (w małych mieszkaniach zazwyczaj tę funkcję pełni salon). Osoby rodzinne i ekstrawertyczne, które lubią otaczać się przyjaciółmi, z pewnością chętnie będą zapraszać do siebie gości, nie tylko na miłe spędzenie jednego dnia, ale na przykład na cały weekend.

Pokój gościnny – jak zaprojektować?

wygodna sofa tapicerowana z funkcją spaniaTo dlatego w takich domach niezbędny jest pokój gościnny, w którym przybyłe osoby będą mogły wieczorem oddać się przygotowaniem do snu, a spokojnej atmosfery nie będzie zakłócał nikt z domowników. Jeżeli zależy nam na tym, aby goście czuli się komfortowo, powinniśmy pomyśleć o jak najlepszym wyposażeniu takiego pokoju. Nie może w nim zabraknąć oczywiście miejsca do spania – zamiast łóżka o wiele lepszym rozwiązaniem będzie wygodna sofa tapicerowana z funkcją spania. Nie tylko wygląda ona atrakcyjnie i daje wiele możliwości aranżacyjnych, ale także jest naprawdę komfortowa, dlatego goście z pewnością będą z niej zadowoleni, a rano wstaną bez bólu kręgosłupa. Doskonałym dopełnieniem dla takiej sofy będzie mały stolik kawowy, na którym będzie można wypić wieczorną czy poranną kawkę. W pokoju nie powinno zabraknąć też małej szafy, w której przechowywane będą czyste ręczniki – dzięki temu goście nie będą musieli przyjeżdżać ze swoimi ręcznikami, a wszystko znajdą w specjalnie dla nich przygotowanej szafie.

wygodna sofa tapicerowana z funkcją spaniaWydaje się, że te trzy wymienione meble to podstawowe wyposażenie każdego pokoju gościnnego i tak jest w rzeczywistości. Warto jednak pomyśleć jeszcze nad tym, w jakim stylu powinny być wykonane te meble. Pokój gościnny powinien być przede wszystkim jasny i przestronny, nic nie powinno tutaj stwarzać wrażenia przytłoczenia. Najlepiej wybrać więc jasne meble – wykonane z jasnego drewna lub też malowane, na przykład na biało. Dobrze sprawdzi się więc umeblowanie w stylu skandynawskim lub prowansalskim. Te dwa style odznaczają się przytulnością, dlatego będą dobrym wyborem. Oczywiście możemy postawić też na nowoczesność. Z pewnością w każdym stylu da się stworzyć przyjemną aranżację pokoju gościnnego – dobrą opcją jest więc dopasowanie stylu pokoju dla gości do stylu, który panuje w całym mieszkaniu.

W ten sposób dom nasz będzie odznaczał się prawdziwą harmonią. To sprawi też, że goście poczują się tu mile widziani – w końcu ich pokój będzie spójną częścią z całością. Mamy naprawdę wiele możliwości aranżacyjnych, dlatego na pewno bez problemu uda nam się tak zaprojektować pokój gościnny, aby odwiedzające nas osoby były zachwycone.