okno

Kiedy przydaje się serwis okien?

Okna, po pewnym czasie użytkowania, mogą być nieco bardziej kłopotliwe w obsłudze. Dzieje się tak głównie na skutek naturalnego zużycia się pewnych elementów okna, które odpowiadają za możliwość jego płynnego zamykania, oraz otwierania. Nie oznacza to jednak, że w takim wypadku jedynym rozwiązaniem jest wymiana okna na nowe.

Pomocny serwis okien

oknoW wielu przypadkach dobrym wyjściem okazuje się bowiem jedynie jego naprawa, którą w wielu przypadkach można wykonać bezpośrednio na miejscu wystąpienia usterki. Oznacza to, że okna nie trzeba nawet demontować – pozwala na to doświadczony serwis okien – Poznań jest miastem, gdzie można go znaleźć bez większych problemów. Głównymi przyczynami problemów z otwarciem i zamknięciem okna jest usterka jego ościeżnicy, oraz mechanizmu odpowiadającego za działanie klamki. Serwis okazuje się także wystarczającym w wielu sytuacjach rozwiązaniem, gdy w danym oknie występuje problem z nieszczelnością. Dzieje się tak zazwyczaj na skutek utraty szczelności przez poszczególne warstwy tworzące okno PCV. Bardzo często przyczyną nieszczelności jest pęknięcie jednej z szyb, tworzącej komory okna. Często są to na tyle niewielkie usterki, że nie da się ich zaobserwować wzorków, a mimo to, trzeba wydawać coraz większe środki na dogrzanie pomieszczenia.

oknaCo więcej, nieszczelność okna okazuje się być szczególnie poważnym problemem, gdyż może długofalowo powodować znacznie poważniejsze problemy, przede wszystkim te związane ze skorodowaniem ważnych elementów okna, odpowiadających za możliwość jego otwarcia, oraz zamknięcia. Gdy do tego dojdzie, konieczna być może już tylko wymiana okna na nowe. Warto pamiętać, że serwis okien może pomóc nie tylko w sytuacji, gdy dojdzie już do wystąpienia takich usterek. Regularne serwisowanie okien, kontrola ich stanu technicznego, w praktyce pozwala na bardzo skuteczne zapobieganie wyżej wymienionym problemom. Kontrole stanu technicznego okien, warto przeprowadzać co okres dwóch lat, jeśli po drodze nie dojdzie do wystąpienia nieprzewidzianych usterek. Pozwoli to zapobiec w przyszłości wielu problemom związanym z funkcjonowaniem okien PCV, jak również tych o ramie drewnianej.

Okna po pewnym czasie użytkowania, mogą zacząć sprawiać pewne problemy. Mogą one dotyczyć przede wszystkim brakiem możliwości dokładnego domknięcia okna, czy też jego szybkiego otwarcia. Nie oznacza to jednak, że w takich wypadkach należy się liczyć ze zmianą okna. Czasem wystarczy bowiem jedynie jego naprawa, w czym pomocny może się okazać odpowiedniego rodzaju serwis.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na stronę www.serwisokienny.pl!