Jaki nowoczesny konwektor kanałowy wybrać do domu lub mieszkania?

W gospodarstwach domowych coraz częściej stosuje się nowoczesne grzejniki kanałowe, które są niewidoczne, ale jednocześnie skuteczne w swym działaniu. Rozwiązanie takie często wykorzystywane jest w domach, które mają duże przeszklenia lub wszędzie tam, gdzie właścicielom zależy na skutecznym ukryciu grzejników. Nowoczesne ogrzewacze powietrza montowane są w podłodze i nie zaburzają w żaden sposób wyglądu wnętrza. Inwestycja w konwektor kanałowy to świetne rozwiązanie dla osób, którym zależy, aby podkreślić charakter pomieszczeń oraz zaakcentować designerskie przeszklenia. Tradycyjne grzejniki psułyby efekt, zatem warto postawić na nowoczesne rozwiązania.

Wybór konwektora kanałowego

Konwektory kanałowe umożliwiają sprawną wymianę ciepła i działają na zasadzie konwekcji powietrza. Polega ona na tym, że ciepło unosi się ku górze, natomiast zimne powietrze opada na dół i dostaje się do urządzenia. Na rynku dostępne są różnego rodzaju grzejniki kanałowe, w zależności od wilgotności powietrza. Urządzenia są praktycznie niewidoczne, ponieważ znajdują się w podłodze, a odpowiednio dobrana kratka dobrze się w nią wpasowuje, dając estetyczny wygląd. Podstawowym rodzajem grzejników są modele nieposiadające wentylatorów, czyli takie z naturalną konwekcją powietrza. Bardziej zaawansowane są wersje wyposażone w wiatraczki, za pomocą których dochodzi do wymuszonej wymiany powietrza. Dzięki wentylatorom możliwe jest zastosowanie mniejszych gabarytów grzejników oraz płytszych koryt, ponieważ zapewniają one bardziej efektywną pracę urządzeń.

Nowoczesne konwektory kanałowe często umieszczane są przy przeszklonych tarasach lub przy wyjściu na ogród. W domach coraz większą popularnością cieszą się okna, które sięgają aż do podłogi, zatem urządzenia cieszą się rosnącą popularnością. Zastosowanie grzejnika kanałowego przy przeszkleniu zapobiega przedostawaniu się zimnego powietrza z zewnątrz do wnętrza domu. Warto zdecydować się na urządzenie, w którym wiatraki będą pracowały cicho. Można to osiągnąć za sprawą wysokiej jakości wentylatorów bezszczotkowych. Cicha praca grzejników ma ogromne znaczenie w sypialni, ponieważ ich praca nie może zakłócać snu. Dzięki zaawansowanej technologii, na rynku dostępne są urządzenia z wentylatorami, których poziom hałasu sięga poniżej 22dB. Należy również zwrócić uwagę, aby urządzenie było energooszczędne. Aby to osiągnąć, podczas wyboru grzejników specjaliści z branży obliczają straty ciepła w pomieszczeniach i pomagają dobrać odpowiednią moc oraz rodzaj urządzenia. Zastosowanie nowoczesnych konwektorów kanałowych umożliwia otrzymanie optymalnej cyrkulacji powietrza w mieszkaniu.

Tego typu rozwiązania polecane są dla osób, którym zależy na jak najdyskretniejszym umieszczeniu grzejników, ponieważ takie modele są znacznie mniejsze. Małe gabaryty i niskie wymagania co do głębokości ich ulokowania sprawiają, że mogą bez problemu instalowane być w typowych warstwach podłogowych. Warto zdecydować się na zakup takiego ogrzewacza powietrza, ponieważ jest on niewidoczny, co pozwala cieszyć się z estetycznego wyglądu pomieszczenia, a także jest skuteczny w swym działaniu. Prawdą jest, że tradycyjne grzejniki nie dodają pomieszczeniom estetyki, zatem korzystniejszym rozwiązaniem dla wnętrz jest montaż niewidocznych, dyskretnych konwektorów kanałowych.