Woda jest jednym z bardziej niszczycielskich żywiołów, który ma niezwykle destrukcyjny potencjał wpływający na integralność wielu konstrukcji, które są bardzo podatne na jej działanie. Najczęstszym problemem jest przedostawanie się wody do fundamentów, które stopniowo są podmywane i pęcznieją pod jej wpływem, co z kolei wpływa na integralność takiej struktury, która z czasem znacznie traci na wytrzymałości i jest bardziej podatna na uszkodzenia wszelkiego rodzaju, które mogą wyniknąć z nadmiernej wilgoci gromadzącej się w ścianach naszego budynku.
Hydroizolacja za pomocą iniekcji ciśnieniowej
Nim jest on dłużej penetrowany przez wodę, tym większa szansa na powstanie poważniejszych uszkodzeń, które mogą być bardzo niebezpieczne dla struktury całego takiego budynku. Jednak nie jest to jedyny problem jaki wiąże się z nieszczelnymi fundamentami. Woda przedostająca się do środka znacznie zwiększa wilgoć w powietrzu, co z kolei sprzyja powstawaniu grzybów, porostów i szybszemu rozmnażaniu się bakterii w takim miejscu. Te z kolei działają bardzo negatywnie na organizmy żywe i często są nawet trujące. Szczególnie nieprzyjemne jest to w biznesach wszelkiego rodzaju, gdzie jest to podstawa do zawieszenia jego działalności, lub jego kompletnego zamknięcia. Dlatego jest to problem, którego trzeba się natychmiast pozbyć. Wilgoć działa także negatywnie na wyposażenie wnętrza, oraz samą strukturę budynku. Dodatkowo nim ściany są bardziej wilgotne, tym mniej skuteczna jest termoizolacja w takim budynku, przez co staje się on mocno wychłodzony.
Często wydaje się nam, że jedynym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest odsłonięcie fundamentów i uszczelnienie ich od zewnątrz. Nie jest to jednak prawda, pozostaje nam jeszcze bezinwazyjna iniekcja ciśnieniowa, która jest dobrą opcją w momencie gdy hydroizolacja nie jest do końca zniszczona. W takim momencie zawsze istnieje szansa na jej uzupełnienie, a co za tym idzie, odratowanie. Iniekcja ciśnieniowa polega na wtryśnięciu pod ciśnieniem materiału uszczelniającego wewnątrz fundamentów, dzięki czemu jest on w stanie skutecznie wypełnić wszelkie ubytki znajdujące się w nim. W celu jej wykonania wykonuje się odpowiednią ilość odwiertów na obszarze powierzchni nieszczelnej, aby pokryć jak najszerszy zakres niedoskonałości.
Do tych odwiertów wprowadza się odpowiednie kanały przez które następnie wstrzykuje się pod ciśnieniem materiał wypełniający, który pod wpływem wody utwardza się i zwiększa swoją objętość. Dlatego też przy jej napotkaniu uszczelnia on jeszcze bardziej skutecznie, a taki sposób jest znacznie tańszy od gruntownej wymiany hydroizolacji.